Effie 2026: what’s new?


Bij Effie evalueren we voortdurend onze werking en evolueren we mee met de trends in de markt. De belangrijkste verandering dit jaar is de opsplitsing van de Effie Awards ceremonie en het Effie Effectiveness Forum. Nieuw is ook de introductie van een B2B-categorie, en dit in samenwerking met onze nieuwe sponsor Trustmedia. We hebben alle nieuwigheden gebundeld in volgend overzicht.

Een nieuwe categorie en sponsor: B2B en Trustmedia

Trustmedia, de regie van De Tijd en L’Echo, is de nieuwe mediasponsor van Effie Belgium. De samenwerking resulteert in een opvallend initiatief, een B2B-categorie. De introductie is gebaseerd op een duidelijk inzicht: er zijn traditioneel weinig B2B-adverteerders of cases onder de Effie-deelnemers. De meeste inzendingen focussen op B2C-campagnes. Nochtans is B2B-marketing de afgelopen jaren sterk geëvolueerd: ze is strategischer, professioneler en beter meetbaar dan ooit. Precies dat wil Effie vanaf dit jaar meer in de kijker zetten. “De B2B-categorie is een natuurlijke aanvulling op de bestaande Effie-categorieën. Door deze categorie toe te voegen, willen we de diversiteit en maturiteit van de Belgische marketingwereld beter weerspiegelen. B2B-adverteerders die in het verleden misschien de indruk hadden dat hun fantastische werk onvoldoende aan bod kwam, kunnen dus voortaan hun case indienen en kans maken op een Gold, Silver of Bronze Effie”, aldus Caroline Vervaeke, Directeur van Effie Belgium. “We zien dat B2B-marketing volwassen is geworden”, voegt Hans De Rore, Managing Director bij Trustmedia, toe. “Er is ruime aandacht voor merkbouw, data en creatieve storytelling. De tijd is rijp om die evolutie meer in de schijnwerpers te zetten.

Effie 2026: what’s new?

Opsplitsing EEF en Effie Awards ceremonie

Het EEF en de Effie Awards ceremonie zijn de afgelopen jaren allebei een stuk meer contentgedreven geworden. Ze worden sinds mensenheugenis op dezelfde dag georganiseerd: het EEF overdag, gevolgd door een feestelijk diner en de prijsuitreiking. Om de organisatie vlotter te laten verlopen, hebben we besloten om beide events dit jaar op een andere datum te laten plaatsvinden: de Effie Awards prijsuitreiking op donderdag 1 oktober en het EEF in de week van 12 oktober (exacte datum nog te bepalen). De locatie van de awardshow verandert ook. We verlaten de Proximus Lounge en keren terug naar de Event Lounge in Schaarbeek. Enkele van onze sponsors zullen overigens een nog actievere rol krijgen wat betreft het contentluik tijdens de Effie Awards ceremonie.

EEF on tour

Het EEF zal nog altijd online en offline kunnen gevolgd worden, maar vindt voortaan in een hogeschool of universiteit plaats. Dit om nog meer studenten en docenten marketing en communicatie te betrekken bij de Effies. We maken binnenkort bekend waar de eerste editie van het EEF in deze nieuwe formule zal doorgaan.

Focus op creativiteit en effectiviteit

Ascential, het moederbedrijf achter de Cannes Lions, nam in 2024 Effie over van Effie Worldwide, de internationale organisatie die de Effie Awards in de verschillende landen overkoepelt en waar we als Effie Belgium een ‘licensing fee’ aan betalen. Op internationaal niveau werd Effie geïntegreerd in Ascential’s Lions-divisie. De non-profit Effie Worldwide werd omgevormd tot The Effie Lions Foundation, Inc., die onder meer trainingen biedt aan marketingstudenten. In lijn met die internationale verandering, plant Effie Belgium dit jaar nieuwe initiatieven rond de relatie tussen creativiteit en effectiviteit. De link tussen beide pijlers is overigens ook Media Marketing niet ontgaan. Het vakblad bracht onlangs de directeurs van de vakorganisaties Creative Belgium en Effie Belgium samen voor een interview

Virgin tarief blijft behouden

Na de succesvolle introductie van het ‘virgin’ tarief, een voordeeltarief voor het indienen van Effie cases, gaan we ook in 2026 op dit elan verder. Ter herinnering, het tarief is voorbehouden voor bureaus en adverteerders die niet eerder (sinds 2021) een Effie case indienden. Vorig jaar maakten tien deelnemers er gebruik van. Meer info op onze rubriek Agenda & fees

[ Alle persberichten ]